Oszczędzanie osądzania innym

Zawsze będą bali się błędu, porażki, pozostaną więźniami tego, co inni mogą pomyśleć lub powiedzieć o nich. Nigdy nie znajdą realistycznego fundamentu własnej wartości, ponieważ nie uzyskają jej potwierdzenia ani zdementowania ze strony kogoś lub czegoś na zewnątrz samych siebie.
Można byłoby powiedzieć, że kto kocha dziecko bardziej niż prawdę, nie może być dobrym wychowawcą. Podsumowując: wydarzenie, jakie opowiedzieliśmy powyżej, zostało poprowadzone przez matkę, co dowodzi, że różnica między tatą a mamą polega jedynie na przeważaniu postaw matczynych i ojcowskich, jakie prezentuje każdy z rodziców. Teoria charakteryzująca ich w kategoriach wyłączności (a nie przeważania) doprowadziłaby do karykaturalnego i stereotypowego opisu męskości i kobiecości, i przez to nie zdołałaby wyjaśnić niezliczonych wyjątków, jakie można obserwować wśród rzeczywistych rodziców. Nie można byłoby niczym wyjaśnić delikatności obecnej często w działaniach mężczyzn, podczas gdy zdecydowanie i realizm bardzo często idą w parze z macierzyńską słodyczą.

Witaj na moim serwisie! Witaj z zawodu jestem nauczycielem geografii, bardzo często czytam, istotne dla mnie jest pogłębianie swojej wiedzy. Jeśli podobają Ci się moje wpisy to zapraszam do komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)