Kaprys

Tata, wyczuwając, że wchodzi tu w grę, a nie rzeczywiste upodobanie kulinarne, przez swój ostrzejszy ton i nie- przyjmowanie replik do wiadomości nadaje całej sytuacji całkiem odmienną dynamikę. Cały dialog można byłoby w tym przypadku wyobrazić sobie następująco: Co, znowu jarzynowa?
Jedz, bo wystygnie. Nie lubię jarzynowej! Jadłeś u babci i smakowała ci, to taka sama zupa. Chcę kotlecik! Dostaniesz jutro. Ale ja chcę dziś, inaczej nie będę jeść! Jak chcesz, zjesz, kiedy zgłodniejesz. Najczęściej ojciec zwróci się jeszcze do żony z ostrzeżeniem: „I nie dawaj mu za chwilę drożdżówki, jeśli powie, że jest głodny”. Rodzic powinien zadać sobie pytanie, z jakich powodów byłby gotów do przemilczenia prawdy i czy milczenie narzucone własnemu sumieniu rzeczywiście pomoże dziecku w harmonijnym wzroście.

Witaj na moim serwisie! Witaj z zawodu jestem nauczycielem geografii, bardzo często czytam, istotne dla mnie jest pogłębianie swojej wiedzy. Jeśli podobają Ci się moje wpisy to zapraszam do komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)